مراسم سوگواری حضرت سید الشهدا با سخنرانی حضرت آیت الله حسینی بوشهری نماینده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبری، برگزار شد / گزارش تصویری

9 آبان 1398

هم‌زمان با دهه پایانی ماه صفر و با حضور نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قم آیین سوگواری سرور و سالار شهیدان در دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

آیت‌الله حسینی‌ بوشهری در این آیین اظهار داشت: ماندگاری حادثه عاشورا یکی از مباحث مهم در خصوص قیام امام حسین (ع) است که توجه بسیاری از اندیشمندان، نویسندگان و صاحب‌نظران را به خود جلب کرده است.
وی قیام عاشورا را یک حادثه استثنایی در تاریخ بشریت عنوان کرده و تصریح کرد: ما انقلاب‌های مختلف باانگیزه‌های متفاوتی را در عالم داشته و داریم اما پس از مدتی به فراموشی سپرده‌شده یا کم‌فروغ شده‌اند اما حادثه عاشورا این‌گونه نبوده است.
نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: با تمام مخالفت‌هایی که در طول تاریخ با این نهضت صورت گرفته حادثه عاشورا مانند آفتابی عالم‌تاب برای کل بشریت نورافشانی می‌کند.
عاشورا دانشگاه کامل برای تمامی اقشار جامعه است
آیت‌الله حسینی‌ بوشهری با اشاره به اینکه عاشورا دانشگاه و مدرسه‌ای کامل برای تمامی اقشار جامعه است افزود: آنچه از مجموعه آیات و روایات واضح و مبرهن است این است که اگر کسی باخدا پیوند برقرار کند خداوند حرکت او را جاودانه می‌کند.
وی اظهار داشت: افرادی که از ایمان و عمل صالح برخوردار هستند خداوند محبتشان در دل‌ها قرار داده و این یکی از خصوصیات بارز امام حسین (ع) است.
نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری گفت: دینداری، خداباوری و خدامحوری از جمله ویژگی‌های مهم امام حسین (ع) بوده که باعث ماندگار شدن شخصیت و نهضت ایشان شده است.
آیین سوگواری سرور و سالار شهیدان به میزبانی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان و با حضور نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قم، رؤسا و اعضای هیأت رییسه، مسئولین دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و کارشناسان فرهنگی دانشگاه‌های استان بوشهر برگزار شد.
انتهای پیام/ م.ف ۱۰۲۴   

تاریخ بروز رسانی:   1 آبان 1398

تعداد بازدید:   ۵

چاپ خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >